Selejtes iPhone?! Ugye milyen szokatlan?
A modern elektronikai gyártás elengedhetetlen része a nagy lefedettséget nyújtó, mégis gyors és költséghatékony funkcionális tesztelés. Az egyes tesztek alapjául az egyetemen is megtanult egyszerű analóg és digitális mérések szolgálnak, azonban a tesztmérnök feladata, hogy ezekből rugalmas, strapabíró, és megbízható tesztrendszert faragjon.
A National Instruments előadásán bemutatja egy modern funkcionális tesztrendszer felépítését, majd való életből vett példákon szemlélteti, hogy milyen problémákkal és kompromisszumokkal kénytelen szembesülni a tervezőmérnök, ha meg akar felelni a tesztrendszerével szemben támasztott összes elvárásnak.
Hogyan építsünk rugalmas tesztrendszert, ami képes méréseket végezni egyszerre több terméken is?
Mi a különbség a diszkrét mérések definiálása és a komplett „rendszertervezés” között?
Milyen parazitahatásokkal szembesülünk, ha nem megfelelően választjuk ki a mérési rendszer struktúráját és építőelemeit?
Milyen formában fognak jelentkezni a mérési hibák, és hogyan lehet kiküszöbölni ezeket, vagy legalább csökkenteni a hatásukat?
A fenti kérdések körültekintő megválaszolásán kívül sok más érdekességről kaphatsz képet a modern elektronikai gyártás világából Sánta Zsolt (teszt technikai vezető) és Póser István (tesztmérnök) előadásában.